Koučovací školy

ICF, Mezinárodní federace koučů, definuje celosvětové standardy profesionálního koučování. Tyto standardy zahrnují Kompetence profesionálního koučování a Etický kodex a ICF vyžaduje od svých certifikovaných členů jejich prokazatelnou znalost a používání v praxi. Budoucí koučové získají potřebné znalosti a dovednosti studiem koučinku ve studijních programech, které jsou akreditovány ICF a vyhovují tak vysokým standardům ICF.
Rádi bychom Vás seznámili s vybranými koučovacími školami, které v České republice kurzy akreditované ICF nabízejí.

Koučink Centrum


Koučink Centrum je první specializovaná firma na koučování v České republice, která ma za sebou 14 let úspěšného působení na trhu.
Naší vizí je změna přístupu k životu a rozvoji. Přejeme si, aby se koučovací přístup stal přirozenou součástí života moderně myslícího člověka.
Posláním Koučink Centra je šíření špičkového know-how, informování o moderních postupech řízení lidí a zprostředkování koučinku v rámci komerčních i nekomerčních projektů.

Akreditované programy:
Kouč

Koučink Akademie


Vytváříme akreditovaný prestižní program pro externí a interní kouče. Naši koučové jsou profesionální koučové, mentoři a supervizoři koučů. Přidanou hodnotou práce našich koučů je dlouhodobá manažerská zkušenost, včetně zkušenosti z pracovních pozic v korporacích. Máme zkušenosti s nastavením procesu koučování do firmy.
Koučování používáme jako rozvojový a podpůrný prostředek napojený na rozvoj firemní kultury.

Akreditované programy:
První spirála kouče – 64 hodin ACSTH
Druhá spirála kouče – 73 hodin ACSTH
Mentorink spirála – 10 hodin ACSTH

Atria Group CZ

Atria Group je mezinárodní konzultační společnost, jejímž cílem je poskytovat svým klientům ta nejlepší řešení v oblasti leadershipu, soft skills a osobního rozvoje. Díky spolupráci s předními mezinárodními poskytovateli rozvojových programů a hodnotících nástrojů, přináší Atria Group na místní trhy prvotřídní programy a konzultanty.

Akreditované programy:
The Art & Science of Coaching
PCM® Coach

QED group

QED GROUP je tým vysoce kvalifikovaných nadšenců v oblasti aplikované psychologie a behaviorální ekonomie. Firmám i jednotlivcům přinášíme inovativní přístupy a metody v oblasti osobního, týmového a organizačního rozvoje. Vyvinuli jsme metodu Sociomapování nebo osobnostní typologii 4Elements, které jsou unikátní nejen na českém trhu.

Akreditované programy:
Výcvik v koučování

Coaching Systems

Od roku 2003 pomáháme organizacím, týmům a jednotlivcům plně rozvíjet jejich potenciál a efektivně dosahovat cílů díky koučovacím principům. V našem projektu Academy of Coaching Excellence (ACE) poskytujeme bezpečný prostor pro všechny, kdo mají zájem o osobní rozvoj, budování koučovacích kompetencí či vlastní praxe kouče. Dodržujeme odborné a etické standardy, které jsou celosvětově považovány za součást profesionální práce kouče a mentora. Pro výcvik ACE Practitioner  jsme získali akreditaci od obou největších světových koučovacích asociací Mezinárodní federace koučů ICF (125 hodin ACSTH) a Evropské rady pro mentorink a koučink EMCC (European Quality Award – úroveň Practitioner).

 

Akreditované programy:
ACE Practitioner